Apie mus

Juvelyriniai dirbiniai yra puiki dovana svarbia proga bei puiki investicija. Tačiau reikia pabrėžti, jog kokybiškas juvelyrinis dirbinys kainuoja išties nemažai. Norint, kad didelę sumą pinigų kainavęs juvelyrinis dirbinys tarnautų ilgai, svarbu jį tinkamai prižiūrėti. Kaip prižiūrėti juvelyrinius dirbinius? Pateikiame keletą patarimų.

Kalbant apie juvelyrinių dirbinių priežiūrą, bene pats svarbiausias dalykas į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra metalas. Populiariausi juvelyriniai dirbiniai – auksiniai bei sidabriniai, tad reikia pabrėžti, jog iš skirtingų metalų pagamintų juvelyrinių dirbinių priežiūra taip skiriasi. Štai, pavyzdžiui, jei norite atgaivinti auksinę grandinėlę, įmeskite ją į butelį, kuriame yra muiluotas vanduo ir lengvai pakratykite butelį. Reikia pabrėžti, jog muiluotas vanduo yra labai parasta, tačiau veiksminga priemonė auksinių dirbinių švarai užtikrinti – į muiluotą vandenį galite pamerkti ir bet kurį kitą auksinį papuošalą ir lengvai patrinkite šepetėliu. Ši paprasta procedūra užtikrins idealią iš aukso pagamintų dirbinių švarą bei spindesį.

Kalbant apie sidabrinių dirbinių priežiūrą, pirmiausia reikia pasakyti, jog iš šio metalo pagaminti dirbiniai patamsėja nuo rūgščių, esančių žmogaus prakaite bei ore. Kaip pašalinti šias apnašas, dėl kurių sidabriniai papuošalai netenka dekoratyvumo? Tiesiog pamerkite iš sidabro pagamintus papuošalus į muiluotą vandenį bei šiek tiek palaikykite, o po to, nupoliruokite minkšta šluoste, suvilgyta amoniaku.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, jog po bet kokios auksinių ar sidabrinių auskarų valymo procedūros, šiuos papuošalus yra būtina dezinfekuoti spiritu.